Як натурально поліпшити стан ґрунту листяним перегноєм

25 вересня 2020
Як натурально поліпшити стан ґрунту листяним перегноєм

Замість того, щоб утилізувати або спалювати листя, переробіть його, як це робить природа, перетворивши його в цінний матеріал для збагачення ґрунту. Перегній з листя покращує структуру ґрунту і покращує його водоутримуючу здатність. Це також створює прекрасні умови для розвитку багатої і корисної мікрофлори.

Використовувати листя в якості добрива - дуже вигідно. Це безкоштовний ресурс, перегній легко приготувати і так само легко застосовувати. Якщо у вас недостатньо листя - візьміть його у сусідів, вони із задоволенням віддадуть його вам. Не варто брати листя, яке перебувало біля проїжджої частини, так як в ньому багато піску, палива і машинного масла.

 Як натурально покращити стан ґрунту листяним перегноєм

Робимо добриво з листя своїми руками

Сам процес створення добрива може бути не таким вже й простим. Потрібно бути впевненим в тому, що листя зволожене, так як сухе листя починає втрачати цінний азот, а це заважає процесу розкладання. Перетворити листя в добриво можна двома шляхами:

  • Спосіб для ледачих . Зберіть потрібну кількість листя, складіть його в компактному резервуарі і залиште на 2 роки.
  • Професійний підхід. Також зберіть потрібну кількість листя і подрібніть його косаркою або іншими пристосуваннями і лише тоді залишайте перегнивати. Щоб підтримати гниття - перемішуйте вміст резервуару час від часу.

Де краще застосовувати листяний перегній

  1. Замінник торфу. Листяний перегній можна використовувати замість торфу, так як у них однакові властивості і його легко оновити;
  2. Мульча, що утримує вологу. Листяний перегній може утримати кількість води, яка в 500 разів перевищує його власну вагу. Додайте перегній навколо дерев (але не впритул), щоб поліпшити утримання вологи;
  3. Розпушувач ґрунту. Корінню значно легше рости і отримувати поживні речовини в розпушеній землі.
  4. Не дозволяє ґрунту швидко пересихати. Повертаючись до другого пункту, ґрунт, удобрений листяним компостом, утримує вологу значно краще і довше;
  5. Мікс для сходів. Змішайте листяний перегній пополам з усталеним компостом або з черв'ячною сумішшю, щоб зробити ґрунт благодатним для зростаючих культур.
Інші статті та новини