Як правильно і рівномірно удобрювати газон

02 грудня 2020
Як правильно і рівномірно удобрювати газон

У деяких садівників газон також є гордістю і окремим полем для експериментів з декоративними рослинами. Як і плодоносні культури, газон так само потребує підживлення. Які добрива підходять для газонів і як їх правильно вносити? Розглянемо далі.

Добрива на основі основних елементів

При догляді за газоном використання добрив необхідне, якщо вашою метою є красивий і зелений покрив. Удобрюють газон влітку, навесні і восени. В основному використовують комплексні добрива, щоб газон був красивим, стійким до хвороб і грибків. При достатньому підживленні газонна трава швидко розростається і створює потужну кореневу систему.

Восени газонну траву рекомендується підживлювати фосфорно-калійними складами. Таке добриво підходить для трави будь-якого віку. Фосфор потрібен рослинам для зміцнення коренів і буйного росту бічних паростків. Також він допоможе траві перенести зиму. Калій стимулює ріст зеленої маси і не пересихає.

У вересні також допустима підгодівля азотним добривом повільного процесу. Це буде корисно для газону, який постраждав від посухи влітку. Осіннє внесення добрив можна проводити в будь-який час до настання заморозків.

У літню пору добре підходять комплексні добрива (азофоска, нітроамофоска і т.п.). Якщо з настанням літа ви помітили, що трава втратила яскравість - варто удобрити ділянку. В якості добрива також згодиться вапнякова мука і крейда, вони знизять кислотність ґрунту. У серпні можна підживити газон калієм.

Навесні саме час застосувати комплексні азотні добрива (карбамід, аміачна селітра), які містять великий відсоток азоту. Азот простимулює ріст зеленої маси, а трава придбає насичено-зелений колір.

 Добрива на основі основних елементів

Добрива з мікроелементами

Для повноцінного росту газонної трави потрібні мікроелементи. Для трави це:

- Бор;

- Залізо;

- Молібден.

Підживлення мікроелементами має проводиться разом з основним внесенням мінеральних добрив.

Терміни і режим внесення добрив

Правильний режим для удобрення газону базується на типі ґрунту, на якому він росте. Крім цього, при виборі терміну внесення добрив варто орієнтуватися на стан самого газону. Вносити добрива варто перед дощем. Якщо ж дощу так і не було, то перед внесенням добрив варто рясно полити газон і дати йому підсохнути, і тільки потім проводити підгодівлю. Зауважте, що при цьому сама трава повинна бути сухою, а ось ґрунт мокрим. Щоб добриво увібралося - потрібно знову полити газон через 2 дні.

При внесенні добрив намагайтеся рівномірно розподіляти його по ділянці, так як скупчення речовини в одній точці викличе опік і виникнення жовтої плями. Також нерівномірна підгодівля викличе неправильний ріст трави і вона почне рости лисинами, а колір трави буде відрізнятися в різних місцях.

Вносити добрива краще в похмурий день вранці або ввечері, щоб захистити покрив від згубного впливу сонця. Воно сушить добриво і не дає йому проникати в ґрунт. Також варто удобрювати газон через день-два від останньої стрижки.

 Добрива на основі основних елементів

Способи удобрення газону

Удобрення газонної трави можна проводити в кілька способів.

  1. Якщо площа газону невелика, то вносити підживлення можна вручну, розкидаючи речовину маховими рухами. Але такий спосіб не дозволяє вносити речовину рівномірно. У такому випадку можна використовувати розчинні/рідкі добрива і розливати їх лійкою.
  2. Газони з великою площею удобрюються механічним способом за допомогою спеціального обладнання. Так добрива вносяться найбільш рівномірно.

На закінчення

Удобрення газону найкраще проводити з початком активного росту трави. Якщо трава ще не почала свій ріст, значить коренева система ще спить і не буде вбирати корисні речовини. Так внесені добрива просто вимиються водою і будуть витрачені дарма.

Якоїсь загальної норми щодо внесення добрива немає, все залежить від використовуваних препаратів. Ознайомтеся з інструкцією на упаковці, якщо ж там її немає, то можна проконсультуватися з фахівцем або продавцем в магазині.

Інші статті та новини