Які овочі можна вирощувати в теплиці разом з томатами

25 вересня 2020
Які овочі можна вирощувати в теплиці разом з томатами

Якщо ви володієте теплицею на ділянці, то вам однозначно захочеться посадити щось крім томатів. Але які культури можна зробити сусідом томатів, щоб усім рослинам було комфортно і урожай з обох сторін не впав? Розглянемо кращих сусідів по грядці для томатів.

Які культури можна висадити в теплиці з томатами

Ідеальним варіантом буде посадка культур, у яких однакові вимоги до грунту, і бажано, щоб вони дозрівали раніше. Так вони не будуть заважати подальшому зростанню томатів. Такими культурами є:

  • Капуста (тільки скоростигла);
  • Різні види салатів;
  • Редис;
  • Морква.

Перець теж може стати сусідом томата. Вони виходять з одного сімейства, не заважають один одному і не віднімають живильні речовини. Але їх потрібно садити НЕ купчасто. Існує лише одна заковика - у томата і перцю різні уподобання щодо мікроклімату в теплиці. Томат любить теплий, сухий мікроклімат з частим провітрюванням. Перець, навпаки, любить коли тепло і волого.

 

Як не дивно, але полуниця відмінно уживається разом з томатом в теплиці. Для обох культур не потрібна підвищена вологість, необхідно часте провітрювання, щоб уникнути грибкової інфекції. А так як обидві культури самозапильних, то провітрювання сприяє процесу запилення.

Далі спаржева квасоля. Ці дві культури нейтральні по відношенню один до одного. Вони не віднімають живильні речовини у один одного, і не можуть заразити хворобами.

Практично будь-яка зелень відмінно уживається з томатами. Базилік, цибуля на перо, петрушка, часник будуть вельми корисні, так як вони ефективно відлякують шкідників. Кріп сам по собі не заважає томатам, а ось томати можуть перешкодити зростанню кропу.

З чим не варто садити томати

Існують культури, які категорично не рекомендовано висаджувати разом з томатом.

Картопля ні за що не може бути сусідами з томатом. Він відбирає поживні речовини, а також заражає колорадським жуком. А жук із задоволенням знищує як картоплю, так і томати.

Огірки часто садять поруч з помідорами в теплиці. Цього робити не можна, так як у цих культур різні вимоги до температури і поливу.

Жоден вид капусти (крім скоростиглої) не може бути сусідами з томатом. Також не уживеться горох і фенхель.

При достатній площі теплиці можна висадити кабачки і баклажани. Культури нейтральні один до одного і спокійно будуть рости в одній теплиці. Головна умова - не робити густі насадження.

Читайте також: Як пасинкувати високорослі томати для правильного формування куща

Інші статті та новини