Кукурудза цукрова - вирощування і догляд

30 травня 2020
Кукурудза цукрова - вирощування і догляд

Кукурудза в Україні вирощується як зернова, кормова і технічна культура. Насіння кукурудзи універсальне і дає великі врожаї. Купити насіння кукурудзи можна в нашому інтернет-магазині.

Кукурудза - це рослина, любляча світло. Вимоги до культивування кукурудзи невисокі.

Як виростити кукурудзу на полі і вдома

Умови вирощування кукурудзи

Світловий день для успішної вегетації насіння кукурудзи повинен бути 8-10 годин. Освітлення необхідне яскраве, насичене, особливо на початку вегетації, так як саме в цей час утворюється листкова поверхня, відбувається накопичення органічних речовин. Нестача світла, засміченість призводять до недостатньої абсорбції рослиною азоту, фосфору, калію, магнію, внаслідок чого припиняється ріст органів плодоношення. Від рівня зволоженості залежить цвітіння і утворення зерна. У зв'язку з високою вологістю північних районів Степу та Лісостепу кукурудза дає значні врожаї в цих зонах. Чималий урожай зерна і зеленої маси отримують на всіх ґрунтах, придатних для вирощування інших польових культур.

В Україні інтерес хліборобів прикутий до насіння цукрової кукурудзи. Ми можемо запропонувати вам дуже врожайні гібриди: Леженд F1, Лендмарк F1, Сігнет F1, Трофі F1 та ін. Кукурудзу сіють, коли ґрунт прогрітий вглиб до 10-12°С (3 декада квітня). З метою забезпечення конвеєрного виробництва качанів цукрової кукурудзи насіння цукрової кукурудзи висівають в декілька серій з проміжком 10-12 діб. Вдень температура повинна бути від +22 до +25°С, а вночі +18°С. Збільшення вегетативної маси відбувається при +10- +12°С і вище. Весняні заморозки не зашкодять кукурудзі, якщо точка росту не травмується. А ось осінні холоди до -4°С породжують відмирання рослин.

Важливо і те, після яких культур можна сіяти насіння кукурудзи. Кукурудзу сіють після зернових і зернобобових культур, картоплі, огірка, цибулі, в Степу - озимої пшениці. Не можна сіяти кукурудзу в Степу після суданської трави, соняшнику та цукрових буряків, які сильно висушують землю, а також після капусти і редьки.

За тривалістю вегетаційного періоду гібриди та сорти кукурудзи бувають ранньостиглими (90-100 днів), середньоранніми (105-115 днів), середньостиглими (115-120 днів), середньопізніми (120-130 днів) і пізньостиглими (135-140 днів). Вибір за вами!

В Україні кукурудзу вирощують насінням високоврожайних гібридів.

Читайте також: Кукурудза цукрова - технологія вирощування на крапельному зрошенні

Вирощування кукурудзи як бізнес

Що необхідно враховувати, починаючи вирощувати кукурудзу як бізнес:

 1. Вибрати високоврожайний гібрид в нашому інтернет-магазині.
 2. Здійснювати високоякісну обробку ґрунту.
 3. Мати сучасні сільськогосподарські машини та знаряддя - кукурудзяну сівалку, мультикультиватор.
 4. Виконувати своєчасний догляд - розпушування ґрунту (боронування), видалення або проривка сходів, підгортання стебел, підгодівля.
 5. Використовувати ефективні гербіциди
 6. Захищати від комах-шкідників: обприскувати рослини і ґрунт.
 7. Під час цвітіння додатково запилювати.

Вирощування кукурудзи в домашніх умовах

Не дивлячись на повсюдне професійне вирощування кукурудзи, тобто вирощування кукурудзи як бізнес, актуальним є і культивування насіння кукурудзи в домашніх умовах. Необхідно враховувати агрокліматичні умови дачної ділянки і дотримуватися деяких правил. А купити насіння гібридів кукурудзи можна у нас.

Що потрібно, щоб посадити насіння кукурудзи цукрової на вашій ділянці?

 • високоврожайний гібрид;
 • родюча, трохи кисла земля;
 • захищене від вітру місце, що прогрівається;
 • посадіть насіння кукурудзи не рядами (це сприяє запиленню жіночих квітів), а прямокутниками - отримаєте більш високий урожай;
 • підгодівля мінеральними добривами в період вегетації;
 • штучне запилення - вранці злегка трясти волоті: пилок з однієї кукурудзи буде перелітати на іншу, в результаті сформуються великі качани і зерна на них.

Насіння кукурудзи цукрової добре росте поруч з огірками, помідорами, гарбузом, квасолею і бобами. Не саджайте кукурудзу поруч з селерою або столовим буряком. Часто фермери на невеликих ділянках практикують сусідство кукурудзи і огірка. Урожай обох культур вас дуже порадує!

Посів кукурудзи необхідно починати в кінці квітня або на початку травня в добре скопаний ґрунт. Насіння кукурудзи вноситься вглиб ґрунту на 8 см., квадратно-гніздовим способом (60х60) або широкорядним способом, ряд від ряду розташовують на 60-70 см. При відповідних умовах сходи з'являються через 7-10 днів. Потім потрібно провести розпушування між рядами і між рослинами. Коли у кукурудзи з'являється другий лист, посадку треба прорідити. При видаленні залишайте в ряду паростки на відстані 35-40 см. Якщо ви посіяли кукурудзу в лунки, то залиште по два паростка. Далі іноді рихліть ґрунт, особливо після дощу, видаляйте бур'яни.

Якщо ви вибрали насіння кукурудзи цукрової, яке хочете виростити на полі або у себе на дачі, подбайте про необхідну кількість насіння. Наш інтернет-магазин пропонує вам не тільки оптову, а й дрібну фасовку насіння кукурудзи .

Ми впевнені в якості нашого насіння!

Інші статті та новини