Сокири

Позиції 1-20 з 102

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні
 1. Універсальна сокира FIBERGLASS, Bradas

  Починаючи з 614 ₴

 2. Топор, деревянная рукоятка, TOPEX

  Починаючи з 497 ₴

 3. Топор, деревянная рукоятка, TopTools

  Починаючи з 300 ₴

Позиції 1-20 з 102

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

Найкраща сокира для дачі або садиби

Традиційні сокири мають дуже довгу історію, застосовувати їх стали ще у кам'яному віці. Перші інструменти були важкими затесаними каменями, прикріпленими до звичайних палиць. Такі сокири були недовговічні. Удосконалилися інструменти з розвитком цивілізації та сучасний споживач може вибрати та купити сокиру різної конфігурації та призначення.

Сфера застосування сокири надзвичайно широка, звідси й величезна різноманітність моделей. Насамперед сокири розрізняють за призначенням:

 1. Рубка та обробка деревини – теслярська, потісна, столярна, сокира лісоруба
 2. Колка дров – важка сокира, що є трикутною призму
 3. Обробка металу – ковальська сокира
 4. Обробка м'яса - кухарська сокира, сікач
 5. Вузькопрофільні моделі – штурмова пожежна сокира, сокира пожежного поясна, туристична сокира, цалда, льодоруб, абордажна сокира

Як правильно вибрати сокиру

Вибираючи сокиру, заздалегідь слід визначити, для яких робіт вона використовуватиметься. Для якісної колки дров потрібно купити сокиру-колун, лезо якого спеціально заточено під кутом від 40° до 60°, а лезо трикутної форми саме розколює деревину, врубаючись глибоко і потужно. Вибрати та купити сокиру для дров потрібно з довгою рукояткою, вона дозволяє наносити точні та сильні удари. Можна купити колун із дерев'яною ручкою, така модель коштує дешевше.

Без надійного помічника не обійтися на дачі, сільському подвір'ї, поході – ручна сокира, як і раніше, популярна. В Україні купити сокиру за доступною ціною не складно. Інструмент не модернізовано автоматично, виробники змінюють матеріал рукоятки та покриття леза. Можна купити сокиру для рубки полегшеного типу з фібергласовою рукояткою, яка в багато разів міцніша за традиційну дерев'яну.

Випускають також інструменти з рукоятками зі скловолокна, з лезами, покритими тефлоном або антифрикційним покриттям, у такої сокири ціна дещо вища, ніж у звичайної. Леза сокир цільностальні литі, штамповані або ковані, але можна купити сокирку малогабаритну, у таких моделей лезо та обух часто зварені в одне ціле.

Що стосується вибору вузькопрофільного інструменту, то його потрібно вибирати, маючи певний досвід поводження з такими сокирами. Туристична сокира просто незамінна в поході, на відпочинку в горах і лісі. Він повинен бути легким, з укороченою рукояткою, купити туристичну сокиру слід у комплекті із захисним чохлом. Якщо ручка сокири виконана із пластику, то краще вибирати моделі з обтягнутими гумою ручками – вони не ковзають під час роботи.

До вибору тайгового топору потрібно підходити особливо ретельно. Важливо вибрати та купити тайговий топор легкий, адже його доведеться переносити в складних умовах тайги тривалу годину. Лізо тайгового топору закруглене, а длина топору довша за звичайну теслярську для кращого розмаху та рубки. Обух такого топору часто служить молотком, а верхня лопата металевої голівки відсутня.

Один із найбільш екзотичних видів сокир сьогодні – це томагавк. Має довгу історію, використовувався індіанцями як холодна зброя ближнього бою та метальна сокира. У світі класифікується як вид спеціальної тактичної холодної зброї. На різноманітних торгових інтернет-майданчиках можна купити томагавк у комплекті з нейлоновим чохлом, паучем, що знімається, і точильним каменем. Також використовується у спорті та при історичних реконструкціях.