Саджанці чорниці

5 елементи(ів)

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

5 елементи(ів)

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

Саджанці чорниці

Чорниця — це низькорослий чагарник із сильними гілками із сімейства Верескових. Ягоди вживаються в їжу, а листя використовують з лікувальною метою. Через високі декоративні властивості чагарник вирощують не тільки з метою збирання врожаю, але і для прикраси, поміщаючи його в альпійську гірку. У дикій природі ця рослина зустрічається у хвойних та змішаних лісах, проте селекціонери вивели безліч сортів чагарника, які успішно приживуться практично на будь-якій ділянці. Купити саджанці чорниці для свого саду можна в інтернет-магазині Agrolife. Ми співпрацюємо тільки з надійними постачальниками посадкового матеріалу, тому ручаємось за якість кожної проданої рослини. Доставляємо товари Укрпоштою, Новою поштою або Делівері в будь-яке місто країни.

Агротехніка посадки

Найкраще чорниця росте на кислому ґрунті з високим рівнем залягання вод. Садова ділянка для посадки має бути притіненою, оскільки чорниця — тінелюбний чагарник. Оптимальний час для висадки - осінь, проте можна займатися посадковими роботами та навесні.

Починати підготовку ґрунту слід приблизно за місяць до запланованої посадки молодих рослин. Підготовка полягає в підкисленні ґрунту: якщо посадити чагарник у звичайний садовий грунт, він погано зростатиме, листя його пожовкне, а згодом він і зовсім може загинути.

Для посадки викопують яму розмірами 1,5 х1, 5 м і 60 см завглибшки. Викопаний ґрунт змішують з торф'яною крихтою у співвідношенні 2:1, а для більшого підкислення ґрунту додають порошкову сірку. У важкі ґрунти також можна додати пісок.

Кореневий ком повинен бути добре зволожений перед посадкою. Щоб достатньо зволожити кореневу систему, саджанець слід замочити в бовтанці з глини та гною за добу до посадки. При посадці ретельно розправляють коріння рослини в ямі. Потім лунку засипають і щільно утрамбовують, а потім рясно поливають. Грунт навколо саджанця мульчують тирсою або хвоєю.

Догляд за саджанцями чорниці

Кущі чорниці поливають часто, але не рясно. Грунт навколо саджанця завжди повинен бути злегка вологим. У спекотні дні можна обприскувати чагарник. У посуху можна вдаватися до щоденних охолоджувальних поливів, що здійснюються методом дрібнокапельного дощування. У періоди дощів важливо стежити, щоб навколо рослин не сталося підтоплення: надлишок вологості у ґрунті може призвести до загибелі куща.

Чорницю потрібно підгодовувати органічними та мінеральними добривами. Органіку (гній, торф'яна крихта або компост) використовують раз на 3 роки з розрахунку 3-4 кг на кв. З мінеральних добрив підійде суперфосфат або суперфосфат амонію. При низькій кислотності ґрунт можна щорічно підкислювати порошкоподібною сіркою, додаючи по 50-60 г під кожну рослину.

У північних регіонах країни кущі чорниці потрібно вкривати на зиму, щоб вони не замерзли. З кущів знімають листи і вкривають гілки нетканим полотном (наприклад, агроволокном), мішковиною, соломою або сухим листям.

Починаючи з третього року після посадки кущі потребують обрізки: через густу масу листя освітлення нижніх ярусів погіршується, ягоди бліднуть і не дозрівають. Обрізання проводять ранньою весною до початку вегетації або восени після збирання плодів. Видаляють пагони, які низько стеляться по ґрунту та виступають над верхівками прямостоячих гілок. Необхідність обрізки контролюється візуально.

Де краще купити саджанці чорниці в Україні?

Замовити молоді кущі чорниці з доставкою по Україні можна у нашому інтернет-магазині. Ми пропонуємо покупцям ціни нижчі за середні по ринку, суворо дотримуємося умов зберігання рослин на складах, перевіряємо їх на предмет відповідності стандартам і дбайливо упаковуємо кожен саджанець перед відправкою.