Насіння кавуна

Позиції 1-20 з 202

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні
 1. БАРОНЕСCА F1 / BARONESA F1 - Кавун, Rijk Zwaan
  Рекомендуємо

  Починаючи з 234 ₴

 2. НАЙСІ (КС 638) F1 / NAYSI (KS 638) F1 — Кавун, Kitano Seeds

  Починаючи з 165 ₴

 3. ПРІМАОРАНЖ F1 / PRIMAORANGE F1 — Кавун, Semo

  Починаючи з 140 ₴

 4. КРИМСОН СВІТ АУ ПРОДЮСЕР / KRIMSON SWEET AU PRODUCER — Кавун, SAIS

  Починаючи з 372 ₴

 5. БІАНТ F1 / BIANT F1 — Кавун, Yuksel Seeds
  Рекомендуємо

  Починаючи з 2 003 ₴

 6. КС 165 F1 / KS 165 F1 - Кавун, Kitano Seeds

  Починаючи з 165 ₴

 7. ШЕЙНІ (КС 163) F1 / SHEYNI (KS 163) F1 — Кавун, Kitano Seeds

  Починаючи з 165 ₴

 8. ГУЕЛВА F1 / HUELVA F1 — Кавун, Rijk Zwaan

  Починаючи з 234 ₴

 9. ПРІМАГОЛД F1 / PRIMAGOLD F1 — Кавун, Semo

  Починаючи з 140 ₴

 10. ЧАРЛЬСТОН ГРЕЙ / CHARLESTON GRAY — Кавун, SAIS

  Починаючи з 233 ₴

 11. ВДЛ5003 (АРАШАН) F1 / VDL5003 (ARASHAN) F1 — Кавун, Syngenta

  Починаючи з 1 945 ₴

 12. ЛІВІЯ F1 / LIVIA F1 - Кавун, Clause

  Починаючи з 1 965 ₴

 13. МАРАКЕШ F1 / MARAKESH F1 - Кавун, Ergon seeds

  Починаючи з 182 ₴

 14. МЕДІСОН F1 / MEDISON F1 - Кавун, Clause
  Рекомендуємо

  Починаючи з 1 863 ₴

 15. БОНТА F1 / BONTA F1 - Кавун, Seminis

  Починаючи з 2 521 ₴

 16. КРІМСОН РУБІ F1 / CRIMSON RUBY F1 – Кавун, Sakata

  Починаючи з 1 555 ₴

 17. ТАЛІСМАН F1 / TALISMAN F1 - Кавун, Nunhems

  Починаючи з 1 904 ₴

 18. РЕД СТАР F1 / RED STAR F1 - Кавун, Nunhems

  Починаючи з 2 141 ₴

Позиції 1-20 з 202

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

Кавун - цінна продовольча культура. Вона відноситься до сімейства гарбузових, хоча по факту є ягодою. Насіння кавуна дає хороший урожай в жаркому кліматі і відмінно продається. Плоди. В їх плодах містяться вітаміни A, B, C, залізо, фолієва кислота, а також велика кількість цукру від 5,5% до 15%. Кавуни їдять у свіжому вигляді, використовують для солінь, приготування цукатів або кавунового меду, а насіння підходить для виготовлення масла, яке застосовується при лікуванні рахіту. Зараз для посадки доступні не тільки вітчизняні сорти, і але і гібриди, виведені за кордоном. Купити насіння кавуна можна в Агролайф - понад 140 видів насіння різного періоду вегетації.

Насіння кавуна: сорти

Вибір сорту кавуна залежить від стійкості до посухи і холодів, шкідників, хвороб, потреби в добривах, здатності розростатися, особливо якщо купувати насіння кавунів оптом. М'якоть ягоди може бути червоною або жовтою, вага - досягати від 2 до 6 кг і навіть більше, розрізняється також і забарвлення шкірки.

Всі сорти, які призначені для висадки у відкритий ґрунт, ділять на:

 • ранні - дозрівають за період до 80 днів,
 • середньостиглі - зріють близько 90 днів,
 • середньопізні - дозрівають до 100 днів,
 • пізні - дають урожай більш ніж за 100 днів.

Ранні сортів не такі цукристі, як пізні, але фермери частіше вибирають саме їх, так як насіння кавунів ранніх сортів більш прибуткове. Головна умова для вирощування баштанної культури - теплий клімат і температура не менше 28-30 градусів. Тому завжди є ризик, що пізні сорти не встигнуть дозріти, якщо погодні умови зміняться. І якщо фермер вирішує купити насіння кавунів оптом, то є ризик втратити гроші. Пізньостиглі культури є сенс садити тільки в регіонах з тривалим літнім періодом.

Кавуна насіння: вирощування культури

Вибираючи сорт для посіву, важливо врахувати, щоб воно було пристосоване до кліматичних умов. Це досить примхлива культура, і потрібно знати, як підготувати насіння кавуна, щоб отримати багатий врожай.

Перед тим, як садити кавуни у відкритий ґрунт насінням, їх замочують в теплій воді для швидкого проростання, деякі фермери також радять замочити їх у розчині марганцівки, щоб знезаразити. Кавуни насінням у відкритий ґрунт висаджують після того, як з'являються паростки. Оптимальні терміни посадки насіння кавуна - середина травня, але в теплих регіонах посадку здійснюють вже в кінці квітня. Молода розсада взагалі не переносить заморозків, тому температура ґрунту повинна бути не менше 12-14 градусів.

Активний полив повинен бути до закінчення цвітіння, після чого кількість води потрібно скоротити: під час дозрівання плоду відбувається накопичення цукрів, а надлишок води гальмує цей процес. Світла і тепла також має бути достатньо: від їх нестачі кількість цукру знижується.

Насіння садять в легкий піщаний ґрунт, на півдні, південному заході, південному сході. Підживлення проводять перегнилим гноєм, мінеральними добривами з вмістом фосфору, калію, азоту.

Перед тим, як садити кавун насінням в ґрунт, роблять лунки глибиною близько 5 см. Ця культура любить свободу, тому в кожній лунці повинен бути один кущ, а на 1 квадратний метр - не більше 3 кущів. Щоб дізнатися, скільки насіння кавуна на гектар потрібно, розраховують приблизні норми: 1,5-2 кг дрібнонасінних і близько 3 кг крупнонасінних культур на гектар.

Сходи з'являються через 7-10 днів. Щоб прискорити ріст, їх накривають плівкою або агроволокном. Далі в міру висихання поливають, прополюють, борються зі шкідниками.

Як зібрати насіння кавуна

Садити кавуни насінням можна після самостійної його заготівлі. Посівний матеріал відбирається ще на стадії формування плодів. Відзначте кілька найбільших плодів ідеальної форми без патологій. Хороше насіння кавунів - тільки у зрілих екземплярів. Щоб зрозуміти, чи зрілий плід, зверніть увагу на:

 • чиприпинив він рости,
 • чи є характерний блиск шкірки,
 • чи з'явився глухий звук при постукуванні,
 • чивисохла плодоніжка.

Якщо вам складно визначити зрілість за цими ознаками, можна орієнтуватися на календарні терміни дозрівання.

Досить стиглий матеріал складно заготовити, якщо вирощувати культуру в північних або регіонах з помірним кліматом. Тут вони не завжди встигають дозріти до потрібної кондиції, тому намічені плоди збирають разом з іншим урожаєм. Після цього матеріал для посіву потрібно витримати 20 діб у теплому сухому місці з гарним освітленням. Так вони повноцінно дозрівають і зможуть дати урожай. Щоб вилучити насіння, потрібно розрізати плід, вийняти м'якоть, відокремити насіння.

Якщо ви не хочете морочитися із заготівлею, завжди можна замовити насіння кавуна в інтернет-магазині Агролайф.

Як зберігати насіння кавуна

Не менш важливим, ніж те, як правильно саджати насіння кавуна, є питання про зберігання насіння. Після того, як ви обробили плід і дістали насіння, потрібно промити його від залишків м'якоті і відкалібрувати, тобто відокремити непридатне для посіву. Відповідним вважається тільки чорне або темно-коричневе насіння рівномірного розміру. Промити краще кілька разів, щоб на насінні не залишилася м'якоть і сік, оскільки це сприятливе середовище для бактерій і грибка.

Перед зберіганням сировину треба перевірити на життєздатність: покладіть її в глибоку ємність і залийте водою. Ті екземпляри, які спливли, не годяться. Решта насіння підсушують, розмістивши їх на сухому рушнику і папері, потім прибирають в сухе провітрюване приміщення. Після цього посівний матеріал можна зберігати 4-5 років.

Щоб насіння кавуна властивості не втратило, не можна зберігати його в целофановому пакеті, оскільки в ньому з'являється волога. Упаковка повинна пропускати повітря. Це може бути, наприклад, паперовий пакет, тканинний мішечок, старий конверт.

Чим корисне насіння кавуна і його м'якоть

Кавун - не просто смачна соковита ягода, а й джерело мінералів, вітамінів, клітковини. На 92% кавун складається з води, але решта 8% - це:

 • фруктоза,
 • глюкоза,
 • клітковина,
 • вітаміни групи A, B, C,
 • антиоксиданти,
 • залізо,
 • фтор,
 • кальцій,
 • натрій,
 • магній.

Цукор, який міститься в плодах, не шкідливий, на відміну від рафінованого. Клітковина і мінеральні речовини допомагають підтримувати водно-сольовий баланс, а вітаміни зміцнюють імунітет. У кавунах містяться амінокислоти, які позитивно впливають на роботу серця і нервової системи.

Насіння кавуна в Україні також вживають в їжу: в ньому міститься хлорофіл, що сприяє кровотворенню. За вмістом білка воно не поступається насінню соняшника, мигдалю. Сучасна наука говорить про те, що насіння має протизапальну, антиоксидантну дію, підтримує роботу нирок, печінки, серця.

Де купити насіння кавуна?

Кавун - культура, виростити яку можна на великій фермі або невеликій присадибній ділянці. Вибираючи, де можна купити насіння кавуна, краще віддати перевагу магазинам, які можуть підтвердити високу якість продукту. Українські фермери можуть купити насіння кавунів сортів Вікторія, Карістан, Варда, Меліна, Мерсін, Сорренто, Прімаоранж, Кримсон Світ, Талісман та багатьох інших.

Кожен покупець може:

 • зробити покупку оптом і в роздріб,
 • отримати гарантію якості на будь-яке насіння з каталогу,
 • придбати доступну сировину для посадки: ціни на насіння кавунів починаються від 30 гривень, а значить доступні широкому колу покупців,
 • отримати посилку в будь-який населений пункт України,
 • оплатити замовлення готівкою при отриманні посилки, картою, післяплатою або отримати миттєву розстрочку.

У магазині Агролайф можна купити найкраще насіння кавуна - класичне та гібриди, які дають багатий урожай.