Насіння детермінантного томату

Позиції 1-20 з 309

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні
 1. ПІНК / PINK — Томат Детермінантний, Hortus

  Починаючи з 47 ₴

 2. БАГІРА F1 / BAGHERA F1 – Томат Детермінантний, Clause
  Хiт продажу

  Починаючи з 13 ₴

 3. АСВОН F1 / ASVON F1 — Томат Детермінантний, Kitano Seeds

  Починаючи з 318 ₴

 4. СОЛЕРОССО F1 / SOLEROSSO F1 - Томат Детермінантний, Nunhems

  Починаючи з 296 ₴

 5. ЛЕДІ ДОСКОНАЛІСТЬ / LADY OF EXCELLENCE — Томат Детермінантний, Hortus

  Починаючи з 49 ₴

 6. ПЬЄТРА РОССА F1 / PETRA ROSSA F1 – Томат Детермінантний, Clause

  Починаючи з 11 ₴

 7. ДІНО F1/ DINO F1 — Томат Детермінатний, Clause

  Починаючи з 707 ₴

 8. РОМА / ROMA — Томат Детермінантний, Hortus

  Починаючи з 51 ₴

 9. КЕМПБЕЛЛ / CAMPBELL — Томат Детермінантний, Hortus

  Починаючи з 6 ₴

 10. ОРАНЖ / ORANZE — Томат Детермінантний, Semo

  Починаючи з 140 ₴

 11. НАМІБ F1 / NAMIB F1 - Томат Детермінантний, Syngenta

  Починаючи з 44 ₴

 12. ДІАНА / DIANA — Томат Детермінантний, Semo

  Починаючи з 140 ₴

 13. РІО ГРАНДЕ / RIO GRANDE — Томат Детермінантний, Hortus

  Починаючи з 51 ₴

 14. ДЕРІКА (КС 720) F1 / DERIKA (KS 720) F1 — Томат Детермінантний, Kitano Seeds

  Починаючи з 318 ₴

Позиції 1-20 з 309

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

Насіння детермінантного томату

Детермінантні томати - низькорослий, кущовий сорт. Рослина перестає розвиватися після того, як утворюються 2-5 кистей. Для неї характерні короткі міжвузля, слабкі розгалуження з великою кількістю суцвіть, на кінцях стебел і пагонів розміщені квіткові кисті. Пасинки утворюються в нижній частині стебел. Розмір куща детермінантного помідора не перевищує півтора метра. Зазвичай він зупиняється в рості на позначці 1-1,2 м. Такі помідори частіше вирощують у відкритому ґрунті. Багато сортів та гібридів можна збирати за допомогою комбайна. Використання гібридів промислового типу дає можливість домогтися врожайності 150-160 т/га. Як у відкритому ґрунті, так і в теплиці детермінантні томати дають майже одночасний урожай за короткий часовий проміжок.

Як вибрати насіння детермінантного томату

Кращі сорти детермінантних томатів, представлені на нашому сайті, скоростиглі. При правильній обробці можлива схожість 98-100%. Щоб досягти такого результату, використовують метод грануляції або інкрустації насіння детермінантного помідора - обволікання пестицидами, мікромінерали, фунгіцидами. Це дає можливість поліпшити укорінення, прискорити ріст рослин, захистити їх від шкідників і негативного температурного впливу. Для полегшення посіву відбувається вирівнювання насіння детермінантного томату за розміром.

Детермінантні помідори різняться за періодом вегетації, який залежить від сорту:

 • у ранніх - 85-105 днів;
 • у середніх - 100-120 днів;
 • у пізніх помідорів - 115-160 діб і більше.

В основному насіння томатів детермінантних - ранні сорти. Воно дає невеликий, але практично одночасний урожай і добре дозріває у відкритому ґрунті. Дозрівання помідорів після збирання займає 7-10 діб. Необхідні для дозрівання умови: температура - 18-25 ℃, вологість - 70-90%. У свіжому вигляді плоди можна зберігати 3-4 тижні при температурі 1-2 ℃ і вологості 85-90%. Помідори майже всіх сортів можна переробляти вторинно.

Характеристики, які можуть вас зацікавити, розміщені на упаковці. Гібриди вважаються більш вдалими, вони більш стійкі до захворювань, ніж сортові культури, і більш придатні для вирощування в конкретному регіоні. Відрізняються вони позначкою F1.

Як формуються детермінантні помідори у відкритому ґрунті

Детермінантні томати для відкритого ґрунту формуються різними способами:

 1. В одне стебло. При посадці ранньостиглого сорту або гібриду можна домогтися раннього врожаю. Суцвіття і листя на стеблі потрібно залишити, а пасинки - прибрати. Ви отримаєте невелику кількість плодів, але для них характерне інтенсивне дозрівання. Для збільшення врожайності можна вирощувати до шести кущів на 1 м².
 2. У два стебла. При вегетації видаляються пасинки з основного стебла, залишається один, який розташований під першою квітковою кистю. Від пагона формується друге стебло, на ньому не повинно бути пасинків. Щоб отримати найбільший з можливих урожай, за місяць до похолодання потрібно зупинити ріст верхівки. Це дасть можливість визріти останнім плодам. Роблять це зазвичай в середині липня-на початку серпня.
 3. У три стебла. Таке формування дає можливість отримати найбільший урожай. Терміни дозрівання відсуваються, так як два стебла відростають, поки на першій кисті основного наливаються помідори.

Потрібно продумати заздалегідь, як ви будете формувати томати, це дасть можливість підібрати сорт під поставлені завдання.

Як виростити детермінантні помідори в теплиці

Вирощування томатів у теплиці дає можливість отримати великий урожай з мінімальним використанням місця. Щоб стебла не падали, а догляд за рослиною не викликав труднощів, кущі підв'язують. Детермінантні сорти томатів для теплиці приносять близько 13-15 кг/м². При їх рості утворюється 1-2 стебла, які під час розвитку прищипують. Щоб суцвіття правильно розвивалися, на одному стеблі залишають 1-2 штуки. Основна перевага детермінантних помідорів - відчутна економія місця.

Як обробити насіння детермінантного томату

Від правильності підготовки насіння до сівби залежить схожість, а також стійкість до хвороб і шкідників. При покупці гранульованого, дражованого або глазурованого посівного матеріалу його додаткова обробка не потрібна. Насіння в спеціальній живильній оболонці висаджується сухим, щоб не порушити захисну плівку.

Насіння томатів детермінантних може оброблятися різними способами, найвідоміші з яких:

 1. Прогрівання. Якщо насіння детермінантного помідора зберігалося при низьких температурах, воно може погано сходити. Найпростіший спосіб прогріти сировину - зібрати її в мішечок з марлі і розмістити поблизу обігрівальних приладів за місяць до використання. Температура в приміщенні повинна бути від 20-23 ℃.
 2. Знезараження, яке допоможе вберегти від бактеріальних і грибкових захворювань. Для обробки посівного матеріалу можна використовувати розчин марганцівки, тривідсотковий розчин перекису водню, розчин зеленки або хлоргексидин. Ті, хто віддають перевагу натуральним компонентам, можуть взяти часниковий настій або сік алое, в рівних пропорціях змішаний з водою.
 3. Замочування в стимуляторах росту, яке дає можливість запустити внутрішні біологічні процеси в насінні детермінантного томату, що сприяють підвищенню схожості. Найчастіше використовуються препарати "Циркон" і "Епін". Також засіб для замочування можна приготувати самостійно, взявши 0,5 таблетки нікотинової кислоти, 0,5 таблетки бурштинової кислоти, 0,5 таблетки гліцину і 0,25 таблетки аскорбінової кислоти і розчинивши їх в 500 мл води. Городники, які використовують природні засоби, можуть вибрати настій деревної золи або медовий розчин, розмішавши одну чайну ложку меду в склянці води кімнатної температури. Насіння замочують у стимуляторах росту відразу після процедури знезараження. Також перед тим, як вирощувати детермінантні томати, можна просто замочити посівний матеріал у воді. Розм'якшення оболонки спричинить за собою розбухання насіння, яке прискорить його проростання.
 4. Пророщування, яке прискорить схожість. Насіння детермінантних томатів висипають у вологу марлю або тканинну тряпочку і кладуть на блюдце. Для збереження вологи зверху потрібно надіти поліетиленовий пакет або харчову плівку. Ємність з замоченою сировиною ставиться в тепле місце, температура в приміщенні повинна бути не менше 24-28 ℃. Через 2-3 дні насіння повинне прорости, після цього пора посіяти його в ґрунт.
 5. Загартовування. Кращі сорти детермінантних томатів - теплолюбні. Ця процедура допоможе зробити їх більш стійкими до перепадів температури. Посівний матеріал загортають у вологу тканину і поміщають в контейнер. Закрити його можна пакетом, залишивши доступ кисню. На ніч контейнер потрібно поставити в холодильник під морозильну камеру - в місце, де температура становить 2-4 ℃, а вдень дістати і тримати його при кімнатній температурі. Через 4-5 доби такого зберігання насіння висаджується в ґрунт.

Кращі детермінантні сорти томатів для відкритого ґрунту і теплиць зручніше купити обробленими на нашому сайті. Це дасть можливість отримати якісну продукцію і не втрачати свій час.

Де купити насіння детермінованих помідорів

У нашому інтернет-магазині ви знайдете великий вибір насіння детермінантних томатів - сортових та гібридних. Серед переваг співпраці з нами можливість вибрати зручний для себе спосіб оплати товару - готівковий або безготівковий, а також транспортну компанію, якій ви довіряєте: Нову пошту, MEEST, Укрпошту, Делівері. Ціна доставки залежить від розміру і ваги посилки, а також відстані. Розрахувати її можна на сайті транспортної компанії, послугами якої ви плануєте скористатися.