Саджанці журавлини

4 елементи(ів)

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

4 елементи(ів)

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

Саджанці журавлини

Журавлина - плодоносний чагарник з сімейства вересових, кисло-гіркі плоди якого високо цінуються за приємний смак і користь. У дикій природі ця культура росте на болотистих і торф'яних грунтах, проте саджанці журавлини можна купити і для посадки на присадибній ділянці: ціна молодих чагарників порівняно невисока, а для їх вирощування потрібно зовсім небагато місця. При правильному дошляді один кущ журавлини плодоносить в середньому близько 50 років.

Умови утримання рослини

І доросла журавлина, і саджанці її кущів воліють кислий водо- і повітряпроникний піщаний і супіщаний грунт з pH 3-4,5. Влаштовувати клюквеннік краще на рівномій, добре освітленій ділянці без балок і знижень. Культура вимагає підтримки помірної вологості верхніх шарів грунту при наявності хорошого дренування нижніх. Якщо на вашій ділянці погане водовідведення, перш ніж купити саджанці журавлини, слід запастися достатньою кількістю дренажного матеріалу або плівки: ними доведеться вистилати дно траншеї, викопаної під посадку кущів. 

У посушливі періоди кущі потребують охолоджувальних поливів. Краще рішення для цього - дрібнокрапельне дощування. У сезон дощів слід особливо ретельно попереджати підтоплення рослин: через надлишок вологи кущі можуть загнити і загинути.

Вода, яка використовується для поливу, також повинна мати кислу реакцію. При поливі кущів журавлини звичайною водопровідною водою зростання саджанця припиниться через розвиток хлорозу. Щоб підкислити воду, зазвичай застосовують щавлеву або лимонну кислоту з розрахунку 1 ч.л. на 3 л або 9% -й яблучний оцет (10 мл на 1 л води).

Для добрива замовляють мінеральні підгодівлі, вперше застосовуючи їх через три тижні після висадки на постійне місце, повторюючи процедуру двічі на місяць до кінця літа. Частоту підгодівлі знижують з початку осені, проводячи останню в середині жовтня.

Як правильно посадити саджанці журавлини 

Для посадки молодих кущів потрібно відповідним чином підготувати ділянку, відведену під клюквеннік. 

    • У потрібному місці викопують траншею шириною в півтора метра і глибиною близько 30 см. Якщо водовідведення на ділянці вимагає поліпшення, на дно траншеї укладається шар дренажу. Для попередження осідання стінок траншеї її краї можна зміцнити дошками. 
    • Після укладання дренажу грядку приблизно на півметра заповнюють верховим торфом або грунтосумішшю з піску, перепрілої хвої, тирси і торфу. Грунт також можна мульчувати - це попередить його пересихання і ріст бур'янів. Місце посадки поливають підкисленою водою (8-10 літрів на квадратний метр). 
    • Саджанці кущів з дрібними ягодами розміщують в три ряди з відстанню між ними в 15 20 см. Великоплідні сорти висаджують в два ряди, залишаючи 20-30 см вільного простору. 
    У перший час ніжні саджанці доведеться захищати від сонця, злегка притіняючи їх. 

 

Щоб вчасно висадити журавлину, купити саджанці можна навесні, безпосередньо перед посадкою, коли верхній шар грунту відтане і прогріється. Однак підготовчі роботи з очищення та підготовки ділянки можна почати вже з осені, наприклад, захистити майбутнє місце посадки негниючими матеріалами, щоб попередити підтоплення майбутнього клюквенніка.

Важливо. Щоб купити журавлину в саджанцях, краще оформити попереднє замовлення на необхідну кількість кущів восени: так ви точно не пропустите перші поставки готових до посадки рослин.

Журавлина садова: купити саджанці в Україні 

Інтернет - супермаркет Agrolife реалізує посадочні матеріали з доставкою поштою по всій країні. У нашому магазині журавлину в саджанцях можна купити в роздріб від однієї одиниці. Agrolife працює з перевіреними постачальниками і кращими розплідниками саджанців, гарантуючи належну якість товарів

Ми пропонуємо клієнтам: 

  • готівковий і безготівковий розрахунок; 
  • самовивезення або доставку трьома транспортними компаніями;
  • оперативну відправку замовлень (протягом доби з моменту їх оформлення);
  • дбайливу упаковку саджанців: їх коренева система захищена земляною грудкою, яка обмотується вологою стретч-плівкою. Саджанець поміщають в каркас з гофрокартону і маркують як крихкий товар.