Насіння овочів

Насіння овочів

Якість врожаю в першу чергу залежить від насіння. На нашому сайті в широкому асортименті представлений посадковий матеріал різних культур, який відрізняється виробником, фасуванням та ін. Купити насіння овочів краще на початку весни. Рекомендується заздалегідь вирішити, які культури ви будете садити і на яку врожайність розраховуєте.

Сорт або гібрид

Перш ніж купити насіння в інтернет-магазині, потрібно вирішити, що ви плануєте садити - сорт або гібрид. Перший варіант - це група рослин, об'єднаних характерними ознаками, при відборі яких застосовувався метод селекції. При зовнішній схожості рослини мають відмінності на рівні генотипу. Збереження батьківських ознак дає можливість розмножувати їх власним насінням.

Гібрид - результат схрещування різних батьківських сортів з метою поліпшення конкретних ознак. Це може бути стійкість до певних хвороб або підвищення лежкості. Гібрид не годиться для відбору насіння, так як його нащадки не зберігають достоїнств батьківських рослин. Відрізнити гібрид від сорту можна по наявності позначки F1 на упаковці.

Серед причин купити насіння овочів сортових рослин:

 • їх ціна менша, ніж гібридів;
 • насіння сортів можна отримувати самостійно протягом декількох років, якщо ви хочете зберегти ознаки плодів;
 • за сортами легше доглядати.

У гібридів є свої переваги:

 • їх врожайність вища, ніж у сортових рослин;
 • гібриди стійкі до хвороб, а також шкідників.

Останній момент часто стає вирішальним при виборі культури для тепличних умов.

Недолік сортів полягає в тому, що зібрати добре насіння овочів у культур, що запилюються перехресно, непросто, якщо рослини недостатньо надійно ізольовані одна від одної. Це пов'язано з тим, що перезапилення сортів між собою тягне втрату первинних ознак. Запилення бджолами робить сортові огірки менш плідними, ніж гібриди. Останні здатні дати високу врожайність і розкрити свої якості при правильному догляді: підготовленому родючому ґрунті, необхідній температурі, регулярному поливі, а також підгодівлі.

Ціна насіння овочів залежить не тільки від того, сорт або гібрид ви купуєте, а й від виробника. При бажанні можна проконсультуватися з нашим менеджером, який допоможе знайти посівний матеріал, що відповідає вашим цілям. Однозначно не можна відповісти, яке найкраще насіння овочів - сортове або гібридне. Вибір залишається за вами.

Кліматична зона

Перед тим, як купити насіння овочів з доставкою, рекомендується з'ясувати, який посівний матеріал підходить вашій кліматичній зоні. Майже все насіння овочів районоване. Це означає, що гранично великий урожай і розкриття кращих якостей рослин можливі в конкретних кліматичних умовах, які залежать від місця їх вирощування. Визначенням відповідності сорту і регіону займаються науково-дослідні центри. Районований посівний матеріал відрізняється стійкістю до хвороб. Краще відмовитися від вирощування екзотичних рослин, які звикли до іншого клімату. Для отримання великого врожаю потрібно вибирати хороше насіння овочів, рекомендоване фахівцями саме для вашого клімату.

Як обробляти насіння овочів

Краще насіння овочів оброблене різними мінеральними добавками, які підвищують урожайність і стійкість до захворювань і шкідників. Залежно від виду обробки посівний матеріал може бути:

 1. Дражованим. Такі зерна мають щільну оболонку з добрив, вони стають більшими, що робить їх висадку зручнішою. Живильні речовини вони отримують негайно після висадки.
 2. Плазмовим. Обробка в газовому середовищі при низькому тиску дає можливість підвищити продуктивність насіння, а також йог стійкість до захворювань.
 3. Зерна в гелевій оболонці добре утримують вологу і отримують поживні речовини навіть при мінімальному догляді.
 4. Зерна в стрічці найчастіше використовуються при вирощуванні цибулі-порею і моркви. Стрічка з посівним матеріалом розкладається в борозенки, що спрощує посів та економить час. Для підвищення врожайності зерна в стрічці додатково обробляються одним з відомих способів.
 5. Каліброваним, який передбачає відбір насіння за розміром. Він дає можливість отримати рівні сходи.
 6. Спринтери. Посівний матеріал дає швидкі сходи. Цей варіант хороший, якщо ви не встигли з посівом або повторно засіваєте грядку, яка не зійшла.

Спосіб обробки вказується виробником на етикетці. При виборі насіння для посіву можна спиратися на особистий досвід або рекомендації фахівців.

Що врахувати при виборі насіння овочів

Щоб дізнатися, яке насіння овочів хороше, при покупці потрібно враховувати такі моменти:

 1. Термін придатності, який зазначається на упаковці. Використання простроченого посівного матеріалу менш ефективне.
 2. Терміни посіву і цвітіння. Можуть бути позначки "раннього/пізнього посіву" або конкретний місяць. Також упаковка містить інформацію про кількість днів між посадкою і першим урожаєм.
 3. Розмір і форма. Ті, хто вирішив купити насіння овочів, можуть попередньо ознайомитися з описом плоду - смаком, вагою, розміром, кольором.
 4. Умови вирощування. Специфіка виростання рослин - температура, вологість, необхідні для отримання високої врожайності, вказуються виробником.
 5. Фасовка. Іноді відзначається не тільки грамування, а й кількість насіння в упаковці. Але потрібно пам'ятати, що навіть свіжий посівний матеріал сходить в середньому з ймовірністю 80%, тому дізнатися точну кількість плодів, які ви отримаєте, не можна.

Про гарну якість продукції говорить наявність сертифікатів. Всі партії супроводжуються свідоцтвом, що містить найменування культури, сорт, номер поставки.

Серед основних характеристик сортів:

 1. Урожайність - першорядний критерій, який в першу чергу цікавить городників при покупці посівного матеріалу. Зазвичай у гібридів цей показник вищий, ніж у сортів.
 2. Стійкість до хвороб і шкідників - момент, від якого не в останню чергу залежить врожайність. При покупці районованого насіння можна отримати сировину, стійку до комах і погодних умов, характерних для вашої кліматичної зони.
 3. Лежкість - характеристика, яку потрібно враховувати в першу чергу тим, хто планує зберігати овочі в підвалі у свіжому вигляді. Одна і та ж культура може зберігається різний час, в залежності від сорту.

Щоб купити насіння овочів недорого і вдало, рекомендується:

 1. Визначити основну мету. Для подальшого самостійного отримання посівного матеріалу потрібні сорти. Більш високу врожайність дають гібриди.
 2. Скласти план посіву і зрозуміти, яку кількість продукції потрібно замовити.
 3. Знайти сорт, що підходить вашому району.
 4. Переконатися, що розмір, колір і форма плодів, які ви отримаєте при використанні обраного посівного матеріалу, відповідають вашим очікуванням.
 5. Оберіть спосіб обробки, який здатний дати потрібний вам результат.

Більшість характеристик, які можуть зацікавити покупця, вказані на упаковці, також можна отримати консультацію нашого менеджера, зателефонувавши за телефоном 0 800 217 800 або +38 067 746 0000.

Де можна купити насіння овочів

У нас ви знайдете великий вибір посівного матеріалу: насіння кукурудзи, капусти, кабачка, моркви, редису, перцю, гарбуза, томатів та багато іншого. Ми пропонуємо безліч сортів і гібридів від надійних виробників. Серед причин співпрацювати з нашим інтернет-магазином можливість вибрати зручний для себе спосіб оплати товару - готівковий або безготівковий, а також транспортну компанію, якій ви довіряєте: Нову пошту, MEEST, Укрпошту, Делівері. Ціна доставки залежить від розміру і ваги посилки, а також відстані, вона встановлюється транспортною компанією.