Насіннєва картопля

2 елементи(ів)

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

2 елементи(ів)

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
Популярні
Популярні

Насіння картоплі

Картопля - один з найпопулярніших овочів на дачних ділянках і великих фермерствах, а також улюблений продукт багатьох людей. Це технічна, кормова, продовольча культура. У бульбах містяться складні вуглеводи, білки, макро- і мікроелементи, вітамін С, її по праву вважають важливим продуктом харчування завдяки її поживності. Крім харчової, картоплю використовують в каучуковій, крохмальній, спиртовій, текстильній, паперовій промисловості, використовують як корм для сільськогосподарських тварин.

Якщо ви вирішили купити насіння картоплі для посадки, а не бульби, потрібно звертати увагу на потенційну врожайність, смакові якості бульб, чи підходить сорт під кліматичні умови того району, де буде вирощуватися овоч. Краще насіння картоплі можна придбати в магазині Агролайф з гарантією якості і високого врожаю.

Сорти насіння картоплі

За весь час існування картоплі селекціонери вивели велику кількість сортів овоча зі шкіркою білого, фіолетового, рожевого, червоного кольору, округлої або витягнутої форми. До найпопулярніших, які можна вирощувати на фермерських або приватних ділянках, відносяться:

 • Беллароза. Ранньостиглий сорт, дозріває за 50-70 днів, але першу копку проводять вже на 45 день після появи повних сходів. Має високі смакові якості, які стають кращими після зберігання. Підходить для смаження, приготування картоплі фрі і чіпсів. Сорт невибагливий, стійкий до посухи, а також багатьох захворювань рослини: чорної ніжки, збудника раку картоплі, золотистої нематоди. Смакові якості високі.
 • Мінерва. Надранній сорт, який дає урожай в середині літа, але в південних регіонах можна навіть встигнути зібрати його двічі. Вона добре пристосовується до клімату та ґрунту, стійка до багатьох хвороб, але погано переносить посуху. Дозріває за 45-50 днів, перший урожай можна підкопати вже через 35 днів після посадки. Картопля Мінерва слабо розварюється, відмінно підходить для салатів, супів, смаження. Найкраще вирощувати її в ґрунті на основі чорнозему та піску. В середньому, до кону вегетаційного періоду можна зібрати близько 430 центнерів з одного гектара. Бульби відмінно зберігаються і переносять транспортування.
 • Рів'єра. Ранньостиглий сорт картоплі. Володіє хорошими смаковими якостями і годиться для смаження, варіння, салатів, приготування пюре, він досить слабо розварюється. Викопані раніше бульби вважаються більш смачними, оптимально почати підкопувати їх через 45 днів після посадки. Оптимальний період збору врожаю - на 60-65 день. Картопля сорту Рів'єра однаково добре плодоносить в різних погодних умовах, вона стійка до посухи. У південних регіонах за сезон можна отримати два врожаї.

Будь-який з цих сортів краще вирощувати з насіння: так сорт не вироджується, дає велику врожайність.

Вирощування картоплі з насіння

Висаджування картоплі бульбами - найпопулярніший спосіб, простий і зручний. Однак у нього є два недоліки: виродження сорту і накопичення хвороб. Вирощування на одному місці овоча протягом 6-9 років призводить до накопичення патогенної мікрофлори (наприклад, темні кола на зрізі картоплі), зменшення врожайності або якості бульб.

Насіння картоплі можна купити навіть в інтернеті, крім того, до переваг такого методу можна віднести:

 • Відсутність патогенних бактерій і вірусів. Якщо звернутися в перевірений магазин насіння картоплі, ви отримуєте оброблене добірне насіння, у якого є імунітет до захворювань.
 • Стійкість до змін погоди в регіоні, де воно посаджене. Протягом 5-7 років насіння дає багатий урожай.
 • Ціна на насіння картоплі нижча, ніж на бульби для посадки, окрім того, немає витрат на транспортування, зберігання і обробку бульб.
 • Насіння зберігає схожість протягом 6-7 років.

Посадка картоплі насінням вимагає тимчасових витрат, терпіння, уваги, особливо перші кілька тижнів після висадки розсади у відкритий ґрунт. Щоб виростити бульби для вживання в їжу, знадобиться два роки, так як в перший рік виходять бульби, які на наступний рік сформуються в повноцінні бульби.

За групами стиглості картоплю ділять на:

 • рання - дозріває за 40-50 днів,
 • середньорання - зріє за 55-65 днів,
 • середньостигла - досягає зрілості за 65-80 днів,
 • середньопізня - виростає за 80-100 днів,
 • пізня - дозріває більше 100 днів.

Ранні сорти дають великий урожай, але вони не призначені для тривалого зберігання. Але головний їх плюс - можливість в стислі терміни дати бульби.

Посадка картоплі насінням

Довгий час посадку картоплі проводили тільки за допомогою бульб, черешків, їх відводів. Зараз же можна купити різні сорти картоплі насінням і при цьому отримати хороший багатий урожай. Як виростити картоплю з насіння? Для цього необхідно підготувати ґрунт, насіння і отримати розсаду.

Для посіву підходить пухкий родючий ґрунт. Можна змішати одну частину землі і чотири частини торфу або вирощувати рослини до пікірування в горщиках зі зволоженою тирсою. Розсада дуже чутлива до хвороб, тому до суміші також додають триходермін або "Фітоспорін".

Насіння сіють в кінці лютого-на початку березня. Щоб проростити насіння, його залишають в пластиковому контейнері на вологому відрізі тканини приблизно на тиждень і накривають кришкою. Періодично кришку потрібно знімати для провітрювання, а також підтримувати вологість тканини.

Насіння проростає через 5-7 днів після засівання. Паростки акуратно потрібно викласти на ущільнений ґрунт і присипати сантиметровим шаром піску. Після необхідно обприскати його з пульверизатора, накрити плівкою і поставити на сонячне місце. Ґрунт або тирса повинні бути постійно зволоженими, поки не з'являться сходи.

Якщо ви хочете знати, як виростити насіння картоплі в домашніх умовах, потрібно враховувати, що розсада картоплі дуже вибаглива і примхлива:

 • без достатньої кількості світла паростки занадто швидко витягуються,
 • без підживлення повільно нарощує кореневу систему,
 • в щільному занадто зволоженому ґрунті корінь задихається,
 • картопляна розсада частіше, ніж томати і баклажани страждає від хвороб, особливо "чорної ніжки".

Якщо природного світла мало, потрібно досвічувати лампою, обов'язково підгодовувати комплексним добривом і засобом від патогенних мікроорганізмів, регулярно поливати. Пікірування проводиться через 25 днів після посадки.

Ідеальний варіант - висадити розсаду спершу в теплицю і тільки на наступний рік отримані бульби переносити у відкритий ґрунт. Якщо такої можливості немає, саджанці переносять в ґрунт вже в перший рік, але тільки в теплу пору, коли не передбачаються заморозки. Зазвичай це роблять в першій половині травня.

У кожну лунку для саджанця кладуть золу і перегній, проливають водою. Відстань між лунками має бути не меншою за 40 см. Рослини потрібно садити так, щоб на поверхні залишилися тільки верхівки. Грядки мульчують соломою, накривають спанбондом: зняти укриття можна тільки коли встановиться літня погода, тобто не раніше середини червня. Далі догляд за картоплею проводиться як зазвичай: її підгортають, поливають, видаляють бур'яни, підгодовують.

У регіонах з теплим кліматом насіння можна відразу висаджувати у відкритий ґрунт. Великий урожай вийде навряд чи, але для посадки на наступний рік бульб буде достатньо.

Де замовити насіння картоплі

Посадка картоплі насінням більш вигідна, ніж бульбами. Так сорт не вироджується, дає велику врожайність. Посів насіння і отримання розсади вимагають завзятості: потрібно підготувати ґрунт, акуратно пікірувати розсаду, утеплювати сходи, займатися прополюванням, мульчуванням.

В каталозі Агролайф ви можете купити елітне насіння картоплі та найпопулярніше, які годиться для продажу, тривалого зберігання, вживання в їжу. Купити картоплю насінням сорту Мінерва, Рів'єра або Беларозза легко: замовлення доставляються по всій країні Новою поштою, оплатити його можна готівковим, безготівковим розрахунком, післяплатою.