Насіння кукурудзи

Позиції 1-20 з 148

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
Популярні
Популярні
 1. ДОБРИНЯ F1 / DOBRYNJA F1 — Кукурудза, Lark Seeds
  Рекомендуємо

  Починаючи з 1 706 ₴

 2. РАКЕЛЬ F1 / RAKEL F1 - Кукурудза Цукрова, Clause

  Починаючи з 56 ₴

 3. ТУРБІН F1 / TURBIN F1 - Кукурудза Цукрова, Clause

  Починаючи з 3 267 ₴

 4. КАРАМЕЛЛО F1 / CARAMELO F1 — Кукурудза, May Seeds

  Починаючи з 1 678 ₴

 5. ВЕГА F1 / VEGA F1 — Кукурудза, May Seeds

  Починаючи з 2 356 ₴

 6. ФОРВАРД (1709) F1 / FORVARD (1709) F1 - Кукурудза Цукрова, Spark Seeds

  Починаючи з 1 564 ₴

 7. НОА F1 / NOA F1 - Кукурудза, Pop Vriend Seeds B.V. (Hazera)
  Знижка

  Починаючи з 48 ₴

 8. ЛІСКАМ F1 / LYSKAM F1 - Кукурудза, Clause

  Починаючи з 3 827 ₴

 9. 3517 F1 - Кукурудза Цукрова, Spark Seeds

  Починаючи з 1 067 ₴

 10. СПІРІТ F1 / SPIRIT F1 — Кукурудза, Syngenta

  Починаючи з 990 ₴

 11. СТРАЙК (1525) F1 / STRAYK (1525) F1 - Кукурудза Цукрова, Spark Seeds

  Починаючи з 1 067 ₴

 12. 1708 F1 - Кукурудза Цукрова, Spark Seeds

  Починаючи з 1 067 ₴

 13. КАМБЕРЛЕНД F1 / CUMBERLAND F1 - Кукурудза Цукрова, Clause

  Починаючи з 3 582 ₴

 14. ЕСТРЕЛЛА F1 / ESTRELLA F1 — Кукурудза Попкорн, Spark Seeds

  Починаючи з 534 ₴

 15. УОКЕР F1 / WOKER F1 — Кукурудза, Lark Seeds

  Починаючи з 1 706 ₴

 16. ХАРДІ F1/ HARDI F1 - Кукурудза, Pop Vriend Seeds B.V. (Hazera)

  Починаючи з 3 162 ₴

 17. 1980 F1 - Кукурудза, Spark Seeds

  Починаючи з 1 245 ₴

 18. 1801 F1 / 1801 F1 - Кукурудза, Spark Seeds

  Починаючи з 1 067 ₴

 19. СЕНТІНЕЛЬ F1 / SENTYNEL F1 - Кукурудза, Clause

  Починаючи з 3 827 ₴

Позиції 1-20 з 148

на сторінці
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
Популярні
Популярні

Кукурудза належить до однієї з найбільш популярних сільськогосподарських культур. Вона підходить як корм сільськогосподарським тваринам, для технічних і продовольчих потреб. З кукурудзи виробляють крупи, борошно, олію, харчовий крохмаль, етиловий спирт, цукор. Показники врожайності великі, кукурудзу сіють у всьому світі нарівні з пшеницею та рисом. Використовуються не тільки качани, але і стебла, листя, також культура використовується для виробництва паперу та картону.

Правильно підібране насіння - запорука врожаю, а універсального сорту, який буде рости на будь-якому ґрунті і полі, просто немає. Тому краще купити насіння кукурудзи в Агролайф. Купуючи будь-яке насіння, ви отримуєте гарантію якості посівного матеріалу: хорошу схожість, багатий урожай, високі смакові показники.

Насіння кукурудзи: посадка

Посів насіння кукурудзи - нескладний процес, який під силу навіть початківцям городникам. Ділянка для посіву повинна бути відкритою, сухою, а також захищеною від сильного вітру. Ґрунт повинен добре прогріватися, з достатнім вмістом води. Категорично не підходить низинний ґрунт з поганим відтоком води. В якості попередників можуть бути пшениця, озимі, пропашні, зернобобові, а на присадибній ділянці це можуть бути помідори, коренеплоди, баштанні культури.

Хороший урожай можна отримати лише з родючого ґрунту. Восени, під час перекопування, вносять перепрілий гній і фосфорно-калійні добрива в розрахунку на площу ділянки. Навесні грудки землі і кірку розбивають граблями, а перекопування проводять з додаванням мінеральних добрив. Якщо ґрунт кислий, його потрібно вапнувати і перекопати, додавши суміш з піску, гною, торфу.

Як садити кукурудзу насінням

У теплих регіонах можна посадити кукурудзи насіння відразу у відкритий ґрунт. Посів проводять в кінці квітня-на початку травня, коли температура ґрунту була вище 10 градусів. Для посіву підходять сухі зерна, або ж пророщені. Для цього їх обробляють стимулятором росту або слабким розчином марганцівки, кладуть в ємність без кришки, заливають відстояною водою. Через 12 годин воду потрібно злити, а зерна накрити мокрою тканиною, яка не пропускає повітря, і чекати проростання. Тканину постійно необхідно мочити, інакше кукурудза не проросте.

Коли садять кукурудзу у відкритий ґрунт насінням, в одну лунку глибиною 5-7 см опускають по 2 пророщених зерна. Відстань між лунками має бути не менше 15 см, між рядами - до 50 см. Коли з'являться перші паростки, їх проріджують, залишаючи по 2 паростка в одному гнізді. Це робить рослину більш стійкою до вилягання.

Щоб кукурудза перехресно запилюються сама, її садять в 4 ряди. Інакше доведеться робити це вручну: струшувати пилок в пакет і, розкривши зародок качана кукурудзи, насипати на нього невелику його кількість. Процедуру повторюють 3-4 рази вранці.

Щоб виростити кукурудзу в північних регіонах, спершу отримують розсаду. Пророщені зерна потрібно посадити в суміш піску, торфу, компосту і золи на глибину 3 см. В якості ємності підійдуть пластикові стаканчики або загальний ящик, рослини з якого потім потрібно буде пікірувати в окремі ємності. Висадку у відкритий ґрунт проводять після 10 червня.

Насіння кукурудзи: сорти

Вибираючи, яке купити насіння кукурудзи України, потрібно дивитися на показник ФАО - він вказує на групу стиглості. Чим вища цифра, тим більш пізньостиглий гібрид. В Україні діє така класифікація по дозріванню:

 • ранньостиглі — ФAO 100-200,
 • сеpeдньоpaнні — ФAO 201-300,
 • середньостиглі — ФAO 301-400,
 • середньопізні — ФАО 401-500,
 • пізні — ФAO від 500.

Раннє добре насіння кукурудзи має короткий період вегетації, перший урожай можна зібрати досить рано. Качан формується за короткий проміжок часу - через 77-84 дні після посіву насіння. Найкраще сіяти ранні сорти в регіонах з коротким літом. Найбільш ранні сорти мають показники ФАО 130-150 і дозрівають за 100-110 днів.

Середньостиглі сорти дуже популярні, оскільки вони підходять для нашого кліматичного поясу і тривалого зберігання, показують високу врожайність. Рослини нормально переносять короткі посушливі періоди. Качани можна збирати на 115-120 день після вегетації.

Пізні сорти вважаються більш врожайними, на це вказує показник ФАО. Крім того, якщо вас цікавить, як зібрати насіння кукурудзи, щоб забезпечити більшу врожайність, то пізні сорти мають більш високий генетичний потенціал продуктивності, ніж ранні.

Залежно від характеристики насіння кукурудзи, ви можете купити різні сорти і провести експеримент для себе: який сорт буде більш врожайним, смачним, покаже кращу схожість. Вибрати можна серед 10 ботанічних груп:

 1. Цукрова кукурудза - найпопулярніший вид, вирощуваний у всьому світі, зерна мають різні забарвлення, качани містять велику кількість цукрів і малу крохмалю. Сорти придатні для консервації, відварювання.
 2. Зубовидна - це в основному пізньостиглі сорти. На зернах з'являється вм'ятина, через яку вони стають схожими на зуби. Сортова група зубовидної кукурудзи використовується як корм для худоби, для виробництва борошна, спирту, крупи.
 3. Кремниста - вид, привезений з Америки, що має зморшкуваті зерна жовтого або білого кольору. Використовують для виробництва пластівців, кукурудзяних паличок, на зерно.
 4. Крохмалиста - борошниста м'яка кукурудза з великими зернами округлої форми з опуклою верхівкою і матовою оболонкою. Вміст крохмалю - близько 80%, тому її використовують для виробництва крохмалю, патоки, спирту. Вирощують її тільки в Південній Америці.
 5. Восковидна - вид з твердою зовнішньою частиною і борошнистим середнім шаром, дуже популярна в Китаї.
 6. Розлусна - група сортів з маленькими зернятками, яка ділиться на дві підгрупи - рисову і перлову. Різноманітність сортів має широку кольорову гаму: білі, жовті, сині, рябі, коричневі та ін. При нагріванні зерна тріскаються, тому таку кукурудзу використовують для приготування попкорну, а також крупи і пластівців.
 7. Напівзубовидна - продукт схрещування кременистої і зубовидної кукурудзи, використовується в харчовій промисловості.
 8. Плівчаста - харчової цінності не представляє, відрізняється наявністю густо покриваючих зернятка колоскових лусочок.
 9. Крохмалисто-цукрова - майже повністю складається з борошнистої речовини, тому не представляє промислового інтересу.
 10. Японська ряболиста - використовується в декоративних цілях, але в період молочної стиглості також показує непогані смакові якості.

Купити насіння кукурудзи, ціна якого починається від 30 гривень, можна в магазині Агролайф. В каталозі є ранні, середньостиглі, пізні сорти: Аніта, Перфекта, Мінігод, Естрелла, Лонга, Аранка тощо.

Де взяти насіння кукурудзи

Від якості посадкового матеріалу залежить врожайність кукурудзи. Де купити насіння кукурудзи? В інтернет-магазині Агролайф. В каталозі є ранні, середньоранні і пізні сорти, які годяться для вживання в їжу або корм для сільськогосподарських тварин:

 • Лумінокс,
 • Аранга,
 • Лонга,
 • Елен,
 • Густа,
 • Добриня,
 • Уокер,
 • Мірза,
 • Вега та інші.

У нас можна купити насіння кукурудзи оптом і в роздріб, прайс на насіння кукурудзи вказаний поряд з кожним сортом. Посилки доставляються по всій території України Новою поштою. Оплатити замовлення можна готівковим і безготівковим розрахунком, післяплатою або через будь-яку банківську систему.